Oryginały czy covery? Kto powinien być odpowiedzialny za muzykę w czasie wesela

Oryginały czy covery? Kto powinien być odpowiedzialny za muzykę w czasie wesela

Jednym z etapów przygotowań do przyjęcia weselnego jest wybór muzyki i oprawy muzycznej. Przyszli małżonkowie muszą podjąć decyzję nie tylko jakie piosenki mają zabrzmieć podczas uroczystości, ale przede wszystkim kto będzie za to odpowiedzialny. Istnieją dwa warianty, pierwszy to zespół, drugi DJ.

Przed wyborem warto stworzyć sobie listę za i przeciw dla każdej z opcji, wtedy łatwiejsze będzie określenie, który z wariantów będzie odpowiedni. Istnieje wiele opinii, według których wynajęcie kapeli jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ nic tak nie oddaje prawdziwych emocji jak muzyka grana na żywo. Trudno zgodzić się z tym stwierdzeniem, gdy zamiast pozytywnych wrażeń, goście weselni muszą być świadkami kiepskiego zespołu.

Warto zwrócić uwagę na to, że utwory odtwarzane przez DJ-a, zawsze będą wykonane poprawnie, bez ewentualnego fałszu, zmiany tekstu, a także niepoprawnej wymowy angielskich słów. Tego nie można powiedzieć o zespole, który nie zawsze może pochwalić się dobrym wokalistą czy zgraniem. Ponadto każda kapela ma swoje limity w repertuarze, zestaw standardowych piosenek granych na każdym weselu niekoniecznie spodoba się parze młodziej. Sprawa z DJ-em jest o wiele łatwiejsza, ponieważ jego zadaniem jest zgromadzenie utworów, które zostały wcześniej wybrane. Obecnie, gdy istnieją serwisy muzyczne, w których legalnie otrzymujemy ogromną bibliotekę piosenek, DJ nie będzie mieć żadnych problemów podczas kompletowania listy.

Warto mieć na uwadze, że wybór kapeli łączy się z wyższymi kosztami, w które wchodzi nie tylko zapłacenie za oprawę muzyczną, ale również trzeba zadbać o to, aby każdy z członków zespołu otrzymał wciągu przyjęcia minimum jeden posiłek. W przypadku DJ-a sprawa jest o wiele prostsza, ponieważ nic się nie stanie, gdy na kilka minut odejdzie on od swojego stanowiska pracy, natomiast kiedy kapela odkłada instrumenty na sali zapada cisza. Goście zamiast się bawić, muszą czekać aż zespół wróci do grania.

Postawienie na DJ-a to także zmniejszenie ryzyka nieudanego przyjęcia. Wśród zespołów panuje zwyczaj, iż wypicie za zdrowie pary młodej jest koniecznością. Gdy któryś z członków kapeli zapomni się, że nie jest on zaproszony na ślub w roli gościa, ale pracownika, to skutki tego mogą okazać się tragiczne. Jeśli coś takiego przytrafi się DJ-owi, to zawsze można skorzystać z jego sprzętu i samodzielnie zadbać o dalszą zabawę. Należy pamiętać, że podjęta decyzja ma odpowiadać parze młodej, która jest głównym bohaterem uroczystości. Nie warto wybierać zespołu tylko dlatego, że dwóch gości weselnych uważa, iż tak będzie lepiej.