DJ weselny nie jest tylko odtwarzaczem muzyki

DJ weselny nie jest tylko odtwarzaczem muzyki

Wesele bez muzyki jest jak mecz bez kibiców. Mimo że główni bohaterowie wydarzenia są obecni, to brak oprawy sprawia, że atmosfera nie należy do najlepszych. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi DJ, który każdą uroczystość zamieni w świetne widowisko.

Dj nie pełni tylko roli odtwarzacza muzyki, ale również osoby odpowiedzialnej za nastrój podczas przyjęcia. W zależności od decyzji pary młodej DJ może zająć się również weselnymi zabawami oraz prowadzeniem oczepin. Jego zadaniem jest także dostosowanie muzyki do konkretnego momentu. Gdy jest czas na posiłek z głośników powinny zabrzmieć spokojne utwory, gdy jest moment na tańce, wolne piosenki powinny pojawiać się rzadko. Wesele to uroczystość pełna radości, dlatego smutne wyciskacze łez pojawiają się tylko podczas pierwszego tańca czy wręczenia prezentu rodzicom państwa młodych.

DJ musi zadbać nie tylko o sferę muzyczną, ale także o to, aby całe wesele przebiegało zgodnie planem. To on jest odpowiedzialny za wspomniany już pierwszy taniec i rozpoczęcie oczepin. Nauczony doświadczeniem pomoże młodej parze w idealnej organizacji przyjęcia. Podzieli się swoimi opiniami zebranymi podczas wcześniejszych uroczystości, co może okazać się zbawienne dla przyszłych małżonków. Dla DJ-a wszelkiego rodzaju imprezy są czymś normalnym, nawet kilka razy w tygodniu musi zająć się oprawą różnych wydarzeń. To pozwala mu na to, aby chłodnym okiem spojrzeć na całą sytuację.

DJ rozpoczyna swoją pracę zdecydowanie wcześniej niż dzień przed uroczystością. Nie może w dniu ślubu zajmować się układaniem biblioteki utworów czy organizowaniem gadżetów do zabaw. Dlatego jeśli komuś wydaje się, że praca DJ-a jest bardzo prosta i wymaga tylko posiadania głośników oraz dziesięciu płyt z muzyczny mi hitami, to jest w wielkim błędzie. Już kilka tygodni przed ślubem DJ powinien mieć rozpisany scenariusz, dzięki któremu żadne z powierzonych zadań nie zostanie pominięte. Przyszli małżonkowie muszą poinformować go nie tylko o tym, jaka muzyka ma pojawić się na przyjęciu, ale także, które z zabaw powinny zostać dodane bądź skreślone z listy.

Dobrze gdy osoba odpowiedzialna za muzyczną oprawę nie należy do rodziny państwa młodych. Dlaczego? Ponieważ do sprawy przyjęcia należy podjeść profesjonalnie bez wpływającego na zdanie kuzyna albo brata. Ślub to wydarzenie, które nie zdarza się co dzień, w związku z tym warto, aby poszczególnymi zadaniami nie zajmowały się przypadkowe osoby. Podobnie jak przy wyborze świadków, nie prosimy pierwszej lepszej osoby, aby pełniła tak ważną rolę, tak samo należy postąpić z DJ-em.