DJ na wesele

DJ na wesele

Rocznie w Polsce według danych GUS ślub zawiera blisko 200 tysięcy par. Ponad 80% tych związków to pierwsze małżeństwo. Czy dane te są istotne w kontekście wyboru oprawy muzycznej na wesele? Otóż zdecydowanie tak, co zapewne za parę chwil zauważysz.
Ślub i wesele
Jak zapewne wiesz ślub w tradycji obecnej od lat w Polsce łączy się z weselem. Wesele to uroczyste przyjęcie, podczas którego Mł oda Para zaprasza gości, aby wspólnie świętować zaślubiny. W kraju nad Wisłą obowiązuje zasada, iż wesel powinno być dużym wydarzeniem. Warto podkreślić, iż dobrze, że tak jest. Dla zdecydowanej większości nowożeńców ten wyjątkowy dzień jest najważniejszym dniem w życiu i warto podkreślić jego uroczysty charakter. Wręcz smutne wydają się być tradycje innych krajów, gdzie wesele ograniczane jest tylko do wspólnej kawy czy nawet zaledwie wypadku na lampkę winę czy kufel piwa. Jako, iż Młodzi zapraszają gości i chcą wspólnie świętować, łączy się to z zabawą. A dobrej zabawy nie ma bez dobrej muzyki!
Rozwój usług oprawy muzycznej
Popyt naprawę muzyczną podczas wesel jest zatem rzeczywiści spory. Blisko 200 tysięcy wesel, które odbywa się w Polsce powoduje, że Młode Pary mają z czego wybierać. Bez wątpienia jest to jedna z lepszych informacji dla narzeczonych – w naszym kraju mamy wyjątkowo szeroką ofertę firm oferujących obsługę muzyczną. Głównym minusem tej sytuacji jest mnogość ofert, wśród których Młodzi muszą znaleźć perełkę, która uczyni, iż ich wesele będzie rzeczywiście wyjątkowe.
Zespół czy DJ
Coraz więcej Młodych Par decyduje się na wybór DJa. Są jednak taki przyszłe małżeństwa, które wahają się, jakie rozwiązanie będzie lesze na ich przyjęcie weselne. Otóż argumentów jest wiele po każdej stronie, jednak warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim czy chcesz słuchać oryginalną muzykę podczas Twojego przyjęcia, czy też wolisz bawić się do muzyki, wprawdzie wykonywanej na żywo, ale nie zawsze w odpowie wysokich standardach? Jeśli wiesz, że wśród Twoich gości są osoby młode i w średnim wieku, które uwielbiają bawić się przy najbardziej znanych hitach radiowych zespół nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Punków do analizy jest wiele. Choćby to, co oferują zespoły i DJe. Zazwyczaj Dee Jey daje o wiele więcej niż zespół. Wystarczy spojrzeć na jakość oświetlenia oferowanego przez DJi i zespoły. Mało kiedy zespoły w ogóle zaprzątają sobie głowę profesjonalnym oświetleniem… a jest to wyjątkowo ważny temat. Jeśli pragniesz wybrać zespół na wesele to pamiętaj, aby wybrać ten a najwyższej półki. Tylko wtedy jest szansa na udaną zabawę weselną.
Jak sprawdzić DJ’a
Jeśli jako Młoda Para podjęliście dobrą decyzję o wyborze DJ na wesele, musicie zwrócić uwagę na kilka punktów, aby być zadowolonym ze świadczonej usługi oprawy muzycznej. Warto przede wszystkim:
• Zwróć uwagę na kulturę osobistą DJa – pamiętaj, że ta osoba, będzie prowadziła całe Twoje przyjęcie, to właśnie DJ niczym wodzirej przywita Twoich gości oraz Was jako Młodą Parę na sali. To również Disc Jockey będzie zachęcał do zabawy, przeprowadzi zabawy weselne, czy też będzie rozmawiał z gośćmi, którzy zapewne nie raz złożą u niego swoje życzenia.
• Zapytaj jaki gatunki muzyczny prezentuje DJ – najlepiej, jeśli Twój grajek dobrze czuje się we wszystkich najpopularniejszych gatunkach muzycznych spotykanych na weselach, czyli będą to lata 80 i 90, muzyka POP, ale także muzyka Disco Polo, jednak z tym gatunkiem muzycznym warto przedyskutować pewne granice, których DJ nie powinien przekraczać. To wy jako Młoda Para możecie także lekko wpłynąć na repertuar. Oczywiście nie należy narzucać całości oprawy muzycznej przed rozpoczęciem wesela, jednak warto zapytać DJ’a czy przykładowo można mieć listę 20 swoich utworów, które będą zagrane
• Porozmawiaj o sprzęcie – to, że DJ posiada nagłośnienie jest rzeczą oczywistą. Jednak i o te warto zapytać. Zapytaj jak głośno jest grana muzyka. Dobrze by było, aby DJ pamiętał, że to wesele i nie klub muzyczny. Warto też zagadnąć o to, jakie oświetlenie oferuj świadczący obsługę muzyczną. W chwili obecnej, każdy dobry DJ powinien mieć profesjonalne oświetlenie sceniczne. Warto wydać trochę więcej na DJa, który oprócz muzyki oferuje odpowiednie światła. Dzięki temu zdjęcia z Twojego wesela będą żywe i kolorowe, a odczucia bawiących się gości wyjątkowe.
• Poproś o przedstawienie ciekawych opcji dodatkowych – mimo, iż DJe oferuje zazwyczaj oprawę muzyczną i dodatkowo oświetlenie, często także możesz liczyć na wiele dodatków. Pakiety dla dzieci, ciężki dym, oświetlenie dekoracyjne Sali, przebrania, animacje – to tylko niektóre atrakcje, które mogą ubogacić ten wyjątkowy dzień Twojego wesela.
• Sprawdź opinie wśród znajomych lub w internecie. Możesz poprosić też eksperta weselnego o opinię na temat danego DJ’a. Zawsze możesz też poprosić o DJa o kontakt do jednej z Młodych Par, dla których ostatnimi czasy pracował. Będzie to świetna możliwość posłuchania opinii kogoś, kto w niedawnym czasie korzystał z usług interesującej Cię firmy.
Wybór odpowiedniej oprawy muzycznej na wesele to jedno z najważniejszych wyzwań. Warto dobrze sprawdzić rynek i rozeznać wszystkie możliwości.